wtorek, 10 maja 2011

"Złodziejka” i moje panie z epoki


Dziś połączę haft z literaturą piękną J
W „Złodziejce” najmniej podobała mi się okładka.. brr
Sama historia przenosi nas do XIX - wiecznego Londynu, gdzie, brud, błoto i sadza fruwa w powietrzu, a główni bohaterowie wykonują stary złodziejski fach. Ale, żeby było ciekawie musi się ten świat oczywiście zderzyć z  bogactwem…  właścicielami  eleganckich domów i służby,  którzy nie są jednak wolni od grzeszków, oj nie..
Śledzimy przedziwnie splątane losy dwóch młodziutkich kobiet, jedna jest dobrze urodzoną damą, druga sierotą i złodziejką… Wszystko jednak ma swoje drugie dno.. Plusem tej powieści jest dla mnie obraz epoki myślę, że wiernie oddany przez autorkę. Sama historia nie zaskoczyła mnie jakoś szczególnie, ale jak to w książce z wątkiem sensacyjnym „pędzi” się do przodu z chęci poznania prawdy. Myślę, że te 460 stron warte było mojej uwagi – polecam na wakacje!
Moja ocena 4+ /6
Ilustracją do powyższego tekstu niech będą dwa hafty, które były zaprojektowane jako kartki, a ja wyhaftowałam je jakiś czas temu i oczywiście leżą sobie grzecznie w segregatorze (wzór z Cross Stitchera)


Tak na 100% to nie wiem, czy tak się dokładnie ubierały panie w wiktoriańskim Londynie, ale pewnie jestem blisko!Wiem, fotki powinny być lepszej jakości, mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej,czego sobie i wszystkim zaglądającym na mojego bloga życzę:)

4 komentarze:

 1. Iwonko hafty cudowna! Chciałabym mieć twój talent i cierpliwość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. the_book - Droga Moniczko, dziekuję za miłe słowa ,talent nie jest wymagany w przypadku haftu krzyżykowego zapewniam. Cierpliwość? Może troszkę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo nastrojowe i romantyczne hafciki :)

  http://anek73.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to się stało, że wcześniej nie zobaczyłam tych uroczych dam w krynolinach! Rewelacja!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo jestem wdzięczna za każde pozostawione tu słowo !